Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.10.2011 21:34:30 

Ciadella Bianca Davaroni

                         AKTUALITY

stránky přesunuty na www.anglicky-setr.unas.cz

2008

Neoficiální  závody  Holešov

V neděli 17.8. jsme se zúčastnily neoficiálních závodů v Holešově. Vyjížděly jsme už v 7.30 ráno. Autem jsme jely celkem tři -  Hana Rajtšlégrová s Grínou, Arletou a Kessinkou, Alena Boudová s papilonkem damianem a já s Kirou. Už v autě panova skvělá nálada a to jsem ještě ani netušila jak skvěle to pro nás dopadne.

          Dráhy byly celkem obtížné a tak jsme se s Kirou při prvním běhu (JUMPINGU) diskvalifikovaly. Ani Alči se moc nedařilo  a diskvalifikovala se také. Hančiny běhy jsem moc nesledovala. S druhým během ( OPEN) mne pomohla Hanka, společně jsme na Kiru vymyslely způsob sice náročnější pro mne, ale účinný, tento náš běh byl bez chybný.

       Výsledky byly hodnoceny tímto způsobem – začátečníci JUMPING

                                                                             začátečníci OPEN

                                                                             začátečníci SOUČET

                                                                             potom pokročilý

K našemu velkému překvapení jsme skončily na 1.místě v OPNU z 14 psů a s toho 7 borderek .Jsme za to velice rádi a děkujeme Hance za radu. Jsme konečně dokázaly, že agility se dají běhat se  všemi plemeny.

 

3 nové aktuality

1) Celý tento týden, máme na starosti Fida, Zlatého retrívra. Jezdíme do Ráječka kde je rybník a les. Chodíme na procházky s naší kamarádkou Mirkou a její smečkou.Kiruška si to parádně užívá a já také.

2) Ve středu 30.7 jsme byly na výletě v Jedovnicích na lodičkách. Kira nezůstala doma. Na lodičce se jí velice líbilo, dokonce když jsem ji posílala do vody, vyhledala nejbližší lodičku a sedla do ní. Asi čekala na další projížďku. Není diku kačenky pluly kousek od nás.Bohužel fotoaparát zůstal doma, ale plánujeme tam vyjet ještě jednou tak ho vezmeme sebou .

 
3) Poslední zpráva je z nedělních závodů agilit, kterých se Kira účastnila. Přišla se na nás podívat i naše chovatelka Lucka s jejími fenkami. Nenechala si nás ujít ani mamčina kamarádka.Na dráze OPEN jsme se diskvalifikovaly, ale všichni co se chodí na nás pravidelně dívat, říkají, že to byl nejhezčí běh. Mám s toho také moc pěkný pocit. Na dráze JUMPING jsme se udržely, ale bylo vedro atak ve velice špatném čase. Jelikož jsme spěchaly domů nepodívala jsme se jak jsme dopadly. Výsledky dodatečně zjistím.


14.7.
Návštěva Mešinské Hájovny
12.7-13.7 jsme byly na návštěvě v chovatelské stanici ,, Mešinská Hájovna ". Původně jsme se jely podívat na Kiřinýho tátu Crashe a poradit se s Jirkem v polní práci naší Kiry. Po příjezdu jsme se dozvěděly, že její táta už dávno nežije (srazilo ho auto).Bylo nám to moc líto.Tak jsme alespoň prošly pár polí Jikra nám poradil co a jak s loveckým výcvikem. Kira si prohlana mnoho zajíčků, na které není z našich na zvěř chudých polí zvyklá. Pohrála si se psy a spokojená odjela domů.
       

   

22.6.
Soutěž v tanci se psem pro začátečníky
Dnes jsem se zůčastnila soutěže v tanci se psem. Měla jsem nachystanou sestavu, ve které jsem měla stepovat. 4 měsíce jsem ji pilovala a připravovala. Kiruška se rozhodla, že mi moje plány překazí. Na začátku se plazila a pokud jsem jí dala nějaký povel, koukala na mne jak spadlá z višně. Vůbec jsme nejely podle mého nachystaného plánu. Zbytek sestavy Kira nějak dokončila, nebylo to tak hrozné, až na to, že by ji mohla udělat rychleji. Nakonec jsme skončily na 5. místě z 8 psů s 80 body.Takže spokojenost.Foto nalezneta zde: http://laisa.rajce.idnes.cz/Tanec_s_epsem_22.6.2008/#album fotila ho moje kamarádka Barča. Baru moc děkuji za foto.

Focení

Dnes jsem udělala pár fotek na našem dvoře, svítilo sluníčko a to přímo vybízelo vzít fotoaparát do ruky. Vše krásně kvete a co je hezčí než portrét psa před rozkvetlým keřem nebo v krásných kytkách ? A jak jsem se tak vyžívala ve focení, tak jsem se zadívala na Kiru a uvědomila si jak mám nádherného a ušlechtilého psa, kterého z celého srdce miluji a tak to bude i po zbytek mého života. Moc ti děkoji Kiro, že s tebou můžu trávit ty nejkásnější chvíle.

      

  Národní výstava v Ostravě

Poprvé jsme nejely na výstavu vystavovat,ale reprezentovat KLUB TANCE SE PSEM.Vystupovaly jsme po oba dva dny výstavy.První den se nám naše vystoupení popeláře nepovedlo, protože Kiruška byla trochu udivená z tak velkého davu lidí a musela se na vše podívat a vše si i očichat. Možná to bylo i tím, že jsem měla docela velkou trému.Druhý den už to bylo lepší.Dokonce nám i lidé začali tleskat do rytmu hudby. Kira byla po obou dnech docela unavená a tak cestu z Ostravy domů skoro celou prospala.

9.4.

Pořádám sraz setrů, bude to jen obyčejná vycházka se super lidmi. Nebudu chybět ani já s Kiruškou a možná i Veronika s Badym.Datum ještě upřesním,ale bude to sobota.POZOR,TENTO SRAZ JE JEN PRO NAŠE KAMARÁDY, KTERÝM POŠLEME POZVÁNKU!!!!!!!!!!!!

Doplnila jsem odkazy. Pište vzkazíky ráda odepíši ! ! ! !

 

6.4.

Konečně je dokončena fotogalerie.

1.4.

Konečně vytoužená vycházka s naší chovatelkou,,Luckou"

Po dlouhé době  jsem byla na procházce s naší chovatelkou Lucií Skoupou. Naše Kiruška potřebovala ostříhat drápky a tak Lucka pomohla a pacičky už neklapají. Potom byla krásná vycházka kolem řeky, koupání a my jsme si to patřičně užily. Holky " davarončata " - Kiruška a Karinka nám daly najevo jak se jim to spolu líbí. Jejich máma Brita také nechyběla a tak jsme byly po dlouhé bobě spolu. Počasí bylo krásné a překvapily jsme i dvě srny. Tak dík za takové procházky !!!  A budu se těšit zase někdy příště na další. 

8.3. - 9.3. 

LOVECKÝ VÝCVIK ŘÁSNÁ - www.horys-lov.cz 

  Zdravím všechny milovníky loveckých psů i obyčejné příznivce přírody a lesa.

 Právě takovým člověkem jsem já a celá moje rodina. A k dlouhým procházkám a výletům jsme si pořídili do rodiny fenku setra, která nám dělá nadšeného průvodce a společníka.

   Jelikož se jedná  především o psa lovce, rozhodli jsme se, že jí dopřejeme i trochu radosti a ukojíme její lovecké vášně i občasným výcvikem, který bude odpovídat jejímu plemeni.

A tak jsem se rozhodla, se svojí třináctiletou dcerou, že vyrazíme k Mirkovi na víkenďák. Pro nás to bylo velké zpestření a především obrovská možnost poznat loveckou stránku našeho psa, pochopit ho a naučit se poznat její vrozené chování a podle toho s ní i komunikovat.

Její chuť do práce a především do hledání byla obrovská. Pohozeného zajíčka hledala s neutuchající náruživostí a ze mne a z dcery se v danou chvíli staly jen velmi tiší pozorovatelé. Byla to opravdová krása.

   Potěšena jsem byla i z přinášení. V sobotu probíhal nácviku aportu na atrapách a v neděli Kira projevila i zájem o přinesení zvěře. Zejména bažant jí nedělal problémy, s králíkem to bylo horší, ale co bych také chtěla ? Vždyť ho nesla poprvé v životě ! A zrovna lehký nebyl. Ale donesla ho. Snad jí tím stouplo i sebevědomí, protože po velké pochvale následovala i obrovská radost projevená šíleným během a skákáním. V neposlední řadě se dostal výcvik i ke klidu na stanovišti a k odstranění chyb v poslušnosti.

   Celý výcvik nám poskytl velké množství informací a velmi důležitých rad. Pro mě jako pro naprostého laika v tomto oboru byl bezesporu velkým přínosem a otevřel nové obzory. A moje dcera ? Ta byla nadšená zejména v neděli. Celý den byl krásný a poskytoval i mnoho možností pro krásné fotky a tak fotila a fotila a fotila a natočila i nějaké video. Radost jí dělalo především pozorovat psy s vyšším stupněm výcviku. Na to já jsem neměla tolik času, ale některé výkony loveckých psů byly opravdu obdivuhodné.

  Co říci nakonec ? Super víkend - jak se nenudit doma, dát radost naší Kiře, ona ji zase vrací nám v podobě radosti z toho, co je jí vlastní. A to není málo. Vždyť cvičit si vlastního psa je krásné, ale i velmi nesnadné. Musí být trpělivost, ochota a čas. Pak se dostaví radost a potěšení. A k tomu všemu mě pomohl Mirek Horáček, on je ten učitel a zprostředkovatel, který  nám toto umožnil. Lovecký výcvik je o zkušenostech a ty já bohužel nemám, ale mám možnost navštívit jeho loveckou školu a neochudit se o tuto radost. Je to paráda, že se v dnešní době najde někdo, kdo dělá i lovecký výcvik formou těchto táborů. Tak zase někdy na viděnou na táboře s “Horysáky “.

             

      
   

 

24.2.

 SOUTĚŽ V TANCI SE PSEM

   Chci  Vás seznámit s naší v pořadí již 3. soutěží v Tanci se psem, která se konala v hale ASK v Blansku. Všude vládla soutěžní nálada, se kterou se pojí  tréma i obavy, které dolehly i na nás.Téma na této soutěži bylo zadáno v  podobě „práce, povolání“. Původně jsme chtěly myslivce, ale nakonec jsme nenašly dobrou hudbu ani rekvizity. A tak jsme si nakonec zvolily  popeláře. Hudbu jsme si vybraly od ABBY. Kostým byl po ruce doma. Popelnici jsem měla od granulí jen takovou malou, ale důvěryhodnou.

   Když jsme dorazily na místo konání, všude se to hemžilo psy, mezi nimi byli i naši kamarádi. My jsme měly jít na řadu hned první po předtančení. Připravila jsem se a čekala až vyvolají naše jména. Nabudila jsem si Kiru na rukavici, aby šla rychle, protože jsem se bála, že půjde moc pomalu jako při trénincích.A to byla ta největší chyba. Kira se vyřítila na taneční parket s rychlostí kulového blesku. Byla jsem ráda jen do té doby než začala sestava. Při chystání rekvizit mi Kira donesla (hned několikrát) s radostí mé vyrobené sáčky s odpadem, které tam měly zůstat až do začátku vystoupení, už tato přemrštěná iniciativa mi byla divná. Potom jsem ji posadila do popelnice a kývla na zvukaře. Začala hrát hudba a já se nestačila divit. Moje milá Kiruška si začala s radostí zase hrát, chytla sáčky, vyhazovala si je do vzduchu a nakonec to samé udělala i s deštníkem. Po delší době se mi podařilo jí vše vzít a konečně jsem začala tančit. Ovšem stihla jsem jen povinné prvky a náš velkolepý závěr - jak mě Kira shodí do  popelnice. Nakonec jsme skončily na předposledním místě, ale diváky jsme bezpochyby pobavily a sklidily velkolepý potlesk. A opětovně jsme pobavily i porotu. Z diváků opravdu nikdo nepochyboval o naší radosti. Kira na parketu řádila jako utržená z řetězu.Byly jsme i v televizi tady je odkaz: http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=25.02.2008&238m=p&238p=SNIDANE&238v=130248

 

17.2.

Dnes jsem byla na cvičáku, doplnila jsem fotky a nahrála jsem  video.

 

 


Prezentace

9.2.

 Kira se zúčastnila  Mezinárodní výstavy psů ČMKU všech plemen. Plemeno AS posuzoval pan MUDr. Vlastimil Novotný, který je předseda Českého pointer a setter klubu . Já a Kira jsme vystavovaly v mezitřídě. Kiruška se moc pěkně předvedla v pohybu i v postoji a byla ohodnocena známkou VD2 (velmi dobrá 2). Byly jsme rády, že jsme stávily den ve společnosti příjemných lidí a pejsků. Posudek z výstavy  si můžete prohlédnout v rubrice VÝSTAVY.

ahoj já jsem tady     

 

 

 

TOPlist